Hírfolyam Hírfolyam

53. NEVES Betegbiztonsági Fórum

2020. november 5-én rendeztük meg az 53. NEVES Betegbiztonsági Fórumot, amelynek címe ezúttal az Eredményes betegbiztonsági fejlesztések – a tudás szerepe II. volt.

Dr. Belicza Éva bevezető előadásában bemutatta a nap programját, és felhívta a figyelmet az EFOP 1.8.0 Betegbiztonsági alprojekt keretében megvalósult fejlesztésekre, valamint egyéb betegbiztonsághoz kapcsolódó hírekre.

A Fórum szakmai programjának keretében a Minőségügyi és Betegbiztonsági Menedzser szakirányú továbbképzés második évfolyamának végzett hallgatói ismertették saját fejlesztéseiket, amelyeket a képzés során, projektmunka keretében valósítottak meg.

Elsőként Dr. Molnár Gabriella a klinikai gyógyszerészek szerepét mutatta be az antibiotikum terápia racionalizálásában. Saját munkahelyi környezetében végzett fejlesztése során munkatársaival együttműködve adaptálták a helyi adottságokhoz az Antibiotikum Stewardship alapelveit, és ennek gyakorlatba ültetéséről, az elért eredményekről számolt be.

Ezt követően Varga Beatrix osztotta meg a hallgatósággal a felnőtt háziorvosi ellátásban végzett klinikai audit eredményét, amely a felnőttkori hipertónia gondozásának szakmai értékelésén alapult.

Sevella-Tóth Emőke egy mozgásszervi rehabilitációs osztályon végzett lázlap racionalizálást a minőségfejlesztés jegyében. Bemutatta, hogy milyen nehézségekkel küzdöttek korábban, és ezek megoldása érdekében hogyan alakították át lázlapjukat.

Magyar Annamária projektmunkája keretében műtősnőként vizsgálta meg a műtőszolgálat munkafolyamatait, főként azt elemezve, hogy a napi munkában mennyire kiegyenlített a műtősnők munkaterhelése.

Végezetül Nagy Katalin előadása a betegoktatás jelentőségére irányította rá a figyelmet. A betegbiztonság fejlesztését célzó munka eredményeként az inhalációs eszközök helyes használatának ellenőrzéséhez kidolgozott, az asztmás és COPD-s betegeknél alkalmazott megoldását mutatta be.

A Fórum hagyományosan a felmerült kérdések megvitatásával zárult.

A Fórum publikus előadásai az alábbi linkeken érhetőek el:

  • Dr. Belicza Éva – Bevezető: Eredményes betegbiztonsági fejlesztések – a tudás szerepe II. (diasor) (videófelvétel)
  • Dr. Molnár Gabriella: Klinikai gyógyszerészek szerepe az antibiotikum terápiák racionalizálásában (diasor)
  • Varga Beatrix: A felnőttkori hipertónia gondozásának szakmai értékelése a felnőtt háziorvosi ellátás vonatkozásában (diasor) (videófelvétel)
  • Sevella-Tóth Emőke: Lázlap racionalizálása mozgásszervi rehabilitációs osztályon a minőségfejlesztés jegyében (diasor) (videófelvétel)
  • Magyar Annamária: A műtőszolgálat munkafolyamatainak áttekintése műtősnői szemmel (diasor) (videófelvétel)
  • Nagy Katalin: Inhalációs eszköz helyes használatának ellenőrzése az asztmás és COPD-s betegeknél (diasor) (videófelvétel)

NEVES jelentési rendszer

NEVES Egyesület

A következő eseményeink tervezett időpontjai:

  • 66. NEVES Fórum 2024. november 28.

AKTÍVAN A BETEGBIZTONSÁGÉRT!

Az egészségügyi ellátórendszer szakmai módszertani fejlesztése című, EFOP 1.8.0 – VEKOP 17 jelű pályázati konstrukció betegbiztonsági alprojekt szakmai koncepciója és eredményei: Zárókiadvány

NEVES program

Előadás és jegyzet a kötelező szakmacsoportos továbbképzési tanfolyam támogatásához.
Tovább

GY.I.K. - a NEVES szoftverhez

Kapcsolódó oldalak

További információ

Lezárult az Egészségügyi ellátórendszer szakmai módszertani fejlesztése című projekt

EFOP-1.8.0.- VEKOP-17-2017-00001
További információért kattintson a képre

BELLA program

akkreditáció BELLA belső jelentési rendszer betegbevonás betegbiztonság betegesés betegátadás bevezetés bevezető decubitus EFOP elemzési módszerek Európai Unió fejlesztés gyógyszerelés gyógyszerelési hiba gyökérok elemzés infekciókontroll jelentési eredmények jelentési hajlandóság jelentési rendszer jógyakorlat jó gyakorlatok klinikai audit kockázatkezelés kockázatmenedzsment kommunikáció korlátok kézhigiéné MAP4E nemkívánatos esemény NEVES NEVES jelentési rendszer ok projekt protokoll SE-EMK standard standardfejlesztés standardok tanúsítás tűszúrás tűszúrásos sérülések WHO újraélesztés


Széchenyi 2020 info