Hírfolyam Hírfolyam

62. NEVES betegbiztonsági Fórum

2023. november 9-én rendeztük meg a 62. NEVES Fórumot, amelynek témája a humánerőforrás és a betegbiztonság kapcsolata volt.

Az eseményen Dr. Belicza Éva, az EMK munkatársa köszöntötte a résztvevőket, kihangsúlyozva, hogy ez az első olyan rendezvény, amelyet teljes egészében a Minőségügyi és Betegbiztonsági Menedzser szakon végzett hallgatók szerveztek meg.

A Fórumot Molnár Beatrix, az Észak-budai Szent János Centrumkórház ápolási igazgatója nyitotta meg, köszönetet mondott Bódi Mariannak, a kórház minőségirányítási osztályvezetőjének a szervezésért.

Bódi Mariann a bevezető előadásában tájékoztatta a résztvevőket a programról, majd moderálta a rendezvényt.

Prof. Dr. Gazdag Gábor a Merényi Gusztáv Kórház pszichiátriai osztályának vezetője egy tragikus eset kapcsán mutatta meg, hogy mekkora jelentősége van a kórházi osztályok biztonságos működésében a dolgozók létszámának.

Gerencsér Beáta, egyetemi ápoló, előadásában bemutatta, hogy milyen mértékben uralkodhat el a káosz, ha nem megfelelő a humán erőforrás, és miként jelentkezhetnek problémák, ha különböző területekről érkező csapatok dolgoznak együtt elégtelen kommunikációs környezetben. A probléma okainak feltárása mellett részletesen bemutatta a megoldási lehetőségeket is.

Pót Csabáné, a János Kórház gyakorlati oktatója, “Jó gyakorlat lehet-e jó gyakorlat” című előadásában részletesen ismertette, hogy milyen eszközöket alkalmaznak a munkatársak megtartására és a munkaerőhiány pótlására. Kitért a szakdolgozóknak biztosított továbbképzésekre, a gyakorlati lehetőségek megteremtésére az egészségügyi szakképző iskolák tanulói és a felsőoktatásban részt vevő hallgatók számára. Bemutatta, hogy milyen képzési stratégiát dolgoztak ki a dolgozók motiválásával, megfelelő képzési helyszínek és korszerű eszközök biztosításával.

Dr. Dombrádi Viktor, az EMK munkatársa nemzetközi kitekintést adott a betegbiztonság és humánerőforrás helyzetéről. Az irodalomkutatás során arra kereste a választ, hogy milyen bizonyított intézkedések állnak rendelkezésre, amelyek lehetővé teszik a betegbiztonság javítását akár szűkös erőforrások mellett is.

Németh Franciska okleveles ápoló, a Healing Communications alapítója előadásában azt elemezte, hogy milyen fontos az online marketing az ápolóhiány enyhítésében. Bemutatta, hogy hogyan lehet megfelelő formátumban, jó üzenettel kommunikálni a fiatal, Instagramot és TikTokot használó generációval.

Az előadásokat követő kerekasztal megbeszélést Dr. Cserháti Zoltán, az EMK munkatársa vezette, ahol alkalom nyílt az elhangzottak megvitatására és a felmerülő gondolatok megosztására azt illetően, hogy mit tehetünk a mindennapokban az átmeneti vagy tartós humánerőforrás-hiány kezelésére, milyen eszközök, lehetőségek állnak rendelkezésre, amelyek a humánerőforrás-hiány ellenére is segítenek megőrizni a betegek ellátásának biztonságát.

Az előadások diái az alábbi linkeken érhetők el:

Prof. Dr. Gazdag Gábor: Az ápolói humánerőforrás jelentősége az akut pszichiátriai ellátásban

Gerencsér Beáta: Bábeli ambulancia

Pót Csabáné: Jógyakorlat lehet a jó gyakorlat

Dr. Dombrádi Viktor: Nemzetközi kitekintés – Betegbiztonság javítása szűkös humánerőforrások mellett

Németh Franciska: Miért nélkülözhetetlen az online marketing az ápolóhiány enyhítéséhez?

62. NEVES Fórum

 

NEVES jelentési rendszer

NEVES Egyesület

A következő eseményeink tervezett időpontjai:

  • NEVES Fórum 2025. január 30.

AKTÍVAN A BETEGBIZTONSÁGÉRT!

Az egészségügyi ellátórendszer szakmai módszertani fejlesztése című, EFOP 1.8.0 – VEKOP 17 jelű pályázati konstrukció betegbiztonsági alprojekt szakmai koncepciója és eredményei: Zárókiadvány

NEVES program

Előadás és jegyzet a kötelező szakmacsoportos továbbképzési tanfolyam támogatásához.
Tovább

GY.I.K. - a NEVES szoftverhez

Kapcsolódó oldalak

További információ

Lezárult az Egészségügyi ellátórendszer szakmai módszertani fejlesztése című projekt

EFOP-1.8.0.- VEKOP-17-2017-00001
További információért kattintson a képre

BELLA program

akkreditáció BELLA belső jelentési rendszer betegbevonás betegbiztonság betegesés betegátadás bevezetés bevezető decubitus EFOP elemzési módszerek Európai Unió fejlesztés gyógyszerelés gyógyszerelési hiba gyökérok elemzés infekciókontroll jelentési eredmények jelentési hajlandóság jelentési rendszer jógyakorlat jó gyakorlatok klinikai audit kockázatkezelés kockázatmenedzsment kommunikáció korlátok kézhigiéné MAP4E nemkívánatos esemény NEVES NEVES jelentési rendszer ok projekt protokoll SE-EMK standard standardfejlesztés standardok tanúsítás tűszúrás tűszúrásos sérülések WHO újraélesztés


Széchenyi 2020 info